Ameliyatsız Badem Göz Uygulaması

Kusursuz güzelliğin en çarpıcı noktası kuşkusuz bakışlardır Klinik ortamda lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilen Ameliyatsız Badem Göz estetiği uygulaması ortalama 20 dakika süren bir işlemdir. Ameliyatsız badem göz estetiği uygulamasında amaç; kişiye daha çekik bir göz çevresi görünümü kazandırmaktır.

Uygulamadan hemen sonra kişi rahatlıkla sosyal hayatına dönebilir.

İyileşme süresi bulunmaması nedeniyle ameliyat ile yapılan badem göz estetiğine göre çok daha yaygın olarak tercih edilen ameliyatsız badem göz estetiği uygulamasında özel ipler ve hyaluronik asit içerikli dolgular kullanılır. Kalın ve ince olmak üzere farklı ip tercihleri olmakla birlikte göz yapınız, kullanılacak ip sayısı vb. etkenlere göre uygulamada kişiden kişiye farklılıklar olabilmektedir.

Ameliyatsız badem göz estetiği uygulaması ortalama 3 yıl kalıcılığı bulunan bir işlemdir. Yaklaşık 3 yılın sonunda cilt altına yerleştirilen iplerde erimeler başlar. Dolayısıyla badem göz etkisinin devam etmesi isteniyorsa bir süre sonra uygulamayı yenilemek gerekmektedir.

Ameliyatsız badem göz estetiği uygulaması 18 yaşını doldurmuş her bireye yapılabilmekle birlikte çoğunla 35 yaş üstü kadın ve erkekler tarafından tercih edilir. Bunun nedeni 30’lu yaşlardan itibaren göz çevresinde deformasyonların kendini göstermeye başlaması ve bu deformasyonların kişiyi olduğundan çok daha yorgun ve yaşlı göstermesidir. Pek çok ameliyatsız estetik işlemde olduğu gibi ameliyatsız badem göz uygulaması da düzenli yaptırıldığı takdirde hücre yenilenmeleri artık yeni forma göre olacağı için kalıcılık süresi bir miktar daha uzamaktadır.

İşlemin yaş sınırı dışında herhangi bir ön koşulu bulunmamaktadır. Medikal zorunluluktan ziyade kişinin estetik anlayışına hitap eden bir uygulama olan ameliyatsız badem göz estetiği, işin ehli bir uzman tarafından yapıldığında doğal görünümden ödün vermeyeceğiniz bir işlemdir.

Ameliyatsız badem göz estetiği özel ipler yardımıyla yapılan bir nevi askılama işlemi olduğu için işlem sonrası kişi eğer yeni görünümünden memnun kalmazsa, işlem kolaylıkla geri alınabilmektedir.