Ameliyatsız Gıdı Estetiği

Gıdı estetiğine iki farklı açıdan bakmak gerekir.Birincisi gıdı bölgesinde yapısal olarak yada genetik olarak yağ birikimi olması ikinci olaraksa o bölgede sarkmaya bağlı gıdı görüntüsünün varlığıdır.Yaş almaya bağlı olarak cildimizde azalan kollajen üretimi nedeniyle cildimiz sarkmaya ve deformasyonlara açık hale gelir. Yer çekiminin etkisine bir de kilo değişimlerimiz eklenince gevşeyip bizi olduğumuzdan çok daha yaşlı ve kilolu gösteren cilt kaçınılmaz olur.

Gevşeyen cilt nedeniyle bizi daha yaşlı gösteren bölgelerin başında gıdı bölgesi gelmektedir. Maalesef diyet veya sporla etkin bir sonuç alınamayan bu bölgedeki deformasyonlar bizi daha yaşlı göstermekle kalma aynı zamanda erken müdahale edilmediğinde bize tek seçenek olarak germe ameliyatlarını bırakır.

Halbuki kişiye özel bir protokol ile gıdı bölgesindeki deformasyonlardan etkin ve hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.Üstelik uyguladığımız tüm ameliyatsız gıdı estetiği uygulamaları, neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz konforlu, pratik dahası sosyal hayatınızı kesintiye uğratmayan uygulamalardır.

Kadınların ve erkeklerin ortak sorunu gıdı deformasyonlarında kullandığımız yöntemlere gelecek olursak;

 

Gıdı Lipoliz

Gıdı bölgesinde yüzün yapısı yada genetik olarak var olan yağları azaltmak için direkt olarak yağ hücrelerini hedefleyen maddelerin enjekte edilerek küçültülmesi işlemidir.

 

İple Gıdı Germe

Gıdıdaki gevşemeyi toparlamanın etkin yolu iple gıdı germe estetiği klinik ortamda ortalama 30 dakikada, lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Bu yöntemde medikal cerrahide kullanılan Polidiaxanon ve Polilaktik Asit malzemesinden üretilen ipler tercih edilir. İşlem temelde, gıdı bölgesine yerleştirilen bu özel iplerin yukarıya doğru sabitlenerek gıdı bölgesindeki gevşemiş cildi toparlamasına dayanır. Bu uygulama sonrası hem gıdı bölgeniz daha genç bir görünüme kavuşur hem de jawline da dediğimiz çene hattınız daha belirginleşir. Uygulamanın kalıcılığı ortalama 3 yıldır.

 

Forma ile Gıdı Germe

Forma uygulamasında, yüz şekillendirmede etkin sonuçlar almaktayız. Odaklı radyofrekans temelinde ısı üreterek çalışan Forma uygulamasında amaç, odaklı radyofrekans sayesinde ciltteki kollajen üretimini tetikleyerek cildin sıkılaşmasını sağlamaktır.Uygulama ağrısız ve acısız bir işlem olmakla birlikte uygulama sonrası kişi rahatlıkla sosyal hayatına dönebilmektedir.

 

HIFU ile Gıdı Germe

Yüksek odaklı fokus ultrasound teknolojisi ile çalışan HIFU uygulaması, ameliyatsız germe uygulamalarında etkin sonuçlar aldığımız bir işlemdir. Herhangi bir anestetik kreme ihtiyaç duyulmadan ağrısız ve acısız şekilde gerçekleştirilen HIFU uygulaması, kişinin sosyal hayatını kesintiye uğratmaz. Genellikle tek seans yeterlidir.