Ben Alma

Bir plazma koterizasyon uygulaması olan Plexr ile ben alma işlemi, klinik ortamda güvenilir ve konforlu şekilde yapılabilen uygulama sonrası alınan benin histopatolojik incelemesine ihtiyaç duyulmayan pratik bir uygulamadır. Derinin alt katmanlarına fazlaca nüfuz etmemiş iyi huylu benlerin alınmasında etkin bir tedavi yöntemi olan Plexr ile ben alma uygulaması, doğru hasta seçimi ve doğru planlama ile yapıldığında izsiz diyebileceğimiz bir işlemdir. Plazma Koter Plexr ile ben alma işlemi maalesef vücutta bulunan her bir ben için geçerli olmamakla birlikte fiziki muayene sonrası birçok ben bu yöntemle ameliyata ihtiyaç duyulmadan alınabilmektedir.

Plexr ile ben alma işlemine başvurulma nedeni estetik olarak kişinin hoşuna gitmeyen görünümü düzeltme üzerinedir. Burada amaç, estetik kaygıları giderecek bir uygulama yapmaktır. Epidermis katmanında olan benler rahatlıkla alınır ve iz kalmaz. Ancak biraz daha derinde olan ve kısmi olarak daha büyük olan benlerin alımında hafif bir iz kalmakla birlikte uygulama sonrası bu iz kısmi olarak silikleşmektedir. Yani, işlem sonrası yine arzu edilen estetik görünüme kavuşulabilmektedir.

Plexr ile ben alma işlemi genellikle tek seansta tamamlanan bir uygulamadır. Ancak bazı hastalarda birden fazla seans gerekebilir. Bununla birlikte plexr ile ben alma işlemi, cihazın ben üzerinde gezdirilerek benin buharlaşması veya benin ciltten ayrılması sağlanarak yapılır.

Uygulama kişinin cilt yüzeyine ulaşılana kadar devam eder. Benin alınmasıyla birlikte bölgede ben büyüklüğünde bir yara meydana gelir ve bu yara ortalama bir haftada iyileşir. Kabuğun kendiliğinde soyulmasının akabinde ciltte kısmi pembelik oluşur, bu durumda ortalama 2 hafta ile 2 ay arasındaki bir sürede normal cilt rengine döner.

Plexr ile ben alma işlemi için telefon numaralarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan kliniğimize ulaşabilirsiniz.