BodyFX Yöntemi

Yaş almanın getirisi kollajen üretiminin cildimizde azalması, yer çekimi, kilo değişimleri, hamilelik gibi birçok nedene bağlı olarak cildimiz zamanla gençliğimizdeki sıkı ve fit halini kaybederek gevşeyip sarkmaya meyilli hale gelir. Dahası vücudumuz hücresel düzeyde de zamanla yaş aldığı için bölgesel yağlanmalar çok hızlı şekilde oluşmakta ve spor ya da diyet yardımıyla her zaman geride bırakılamamaktadır.

Body FX, radyofrekans enerjisiyle vakumlu negatif basıncı bir arada kullanan sarkmalara ve yağlanmalara karşı etkili vücut şekillendirme cihazıdır.

Söz konusu inatçı bölgesel yağlanmalar olduğunda etkin sonuçlar aldığımız Body Fx uygulaması, pek çok bölgesel incelme cihazının aksine sadece lokal yağlanmalara etki etmekle kalmaz aynı zamanda vücudu sıkılaştırarak bütünsel bir güzellik sunmaktadır.

Body FX, cildin tüm katmanlarında çalışan radyofrekans enerjisi sayesinde gevşemiş deriyi toplam ve sıkılaştırır.  Bölgesel zayıflama ve sıkılaşmanın yanı sıra selülit tedavisinde de güvenle kullanabildiğimiz Body Fx uygulaması, birçok etkiyi tek bir cihazda toplamaktadır.

Etkin bir vücut şekillendirme uygulaması olan radyofrekans enerjileriyle derin doku katmanlarına ve deri altı yağ dokuya ısı gönderirken aynı zamanda vakumlu negatif basınç uygulayan Body Fx uygulaması, gerek cilt sıkılaştırmada gerek bölgesel yağlanmada gerekse selülit tedavisinde ağrısız ve acısız seanslar sunar. Body Fx uygulamasında farklı yöntemlerin bir arada kullanıldığı kombine uygulamalarda olduğu gibi radyofrekans enerjilerine mekanik vakum enerjisi eşlik eder.

Body Fx uygulamasında radyofrekans ısısı yağ hücrelerinin küçülmesine yardımcı olurken bağ dokudaki elastin ve kolajen liflerinin onarılmasına katkı sağlar. Vakumlu basınç uygulaması ise lenfleri uyararak kan dolaşımını düzenler.

Body Fx uygulama seans sayısı kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte bölgesel incelmede  genelde haftada 1 defa olacak şekilde 6-8 seans, etkin olmaktadır. Seans sayılarının ortalama 30 ila 45 dakika arasında sürdüğü Body Fx uygulaması, sıkılaştırma ve vücut şekillendirme için de haftada 1 defa olacak şekilde ortalama 8 seans planlanmaktadır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi seans sayıları hastadan hastaya değişiklik gösterebilmektedir.

Selülit tedavilerinde ise haftada  defa ve ortalama 8 seansta etkin sonuçlar alınmaktadır.

Etkin bir vücut şekillendirme uygulaması olan Body Fx ile siz de daha biçimli bir vücut görünümüne kavuşabilirsiniz.