Cilt Gençleştirme

Genç bir görünüm denince akla çoğu zaman dolgu uygulamaları gelse de aslında gerçek anlamda genç bir görünüm için tüm cilde bütünsel yaklaşmak gerekmektedir. Genç bir görünüm dendiğinde sadece gergin bir yüz, kırışıklıklardan arındırılmış veya dolgu uygulamasıyla hacim kazandırılmış bir yüz yeterli değildir. Genç bir görünüm için cildin gerek alt katmanlarını gerekse yüzeysel alanını düşünmek ve tam bir gençlik sağlamak gerekir. Aksi halde yapılan uygulamalar sakil ve yetersiz kalacaktır.

Doğal görünümden ödün vermeden genç bir görünümü yakalamak için ilk etapta cilt altı katmanlar iyileştirilmelidir. Yüzümüz yukarıdan aşağıya doğru yaşlanır. Yaş almaya bağlı olarak azalan kollajen miktarı nedeniyle elastikiyeti yitirmesinin yanı sıra yağ yastıkçıkları fıtıklaştığı ve zamanla erimeye başladığı için cilt altında boşluklar oluşur bu da kişide çökmüş bir görünüme neden olur.

Cilt gençleştirmeden bahsederken kırışıklıklar için yanı sıra hacmini kaybeden yüz hatları için hyaluronik asit bazlı dermal dolgu uygulamalarını ve tabii ki lazer, dermapen, mezoterapi ve gençlik serumları gibi uygulamaları da hesaba katmalıyız çünkü yüzünüze ne kadar hacim kazandırılırsa kazandırılsın yüzünüz ne kadar gergin olursa olsun ya da kırışıklıklarınızdan ne kadar arındırılmış olursanız olun günün sonunda eğer yaş almaya bağlı olarak oluşan kahverengi yaşlılık lekeleri hala cildinizde olduğu yerde duruyorsa gerçek bir genç görünümden söz etmek mümkün değildir.

Cilt gençleştirme uygulamaları temelde ciltte kollajen üretimini tetikleyerek cildin yeniden yapılanmasına yardımcı olan onarıcı uygulamalardır. Ancak bu uygulamalara yukarıda da bahsettiğimiz gibi leke tedavilerini de çoğu zaman dahil etmek gerekir. Ancak bu şekilde gerçek bir genç görünümden bahsedilebilir.

Bu kapsamda cilt gençleştirme uygulaması için bir işlem değil; işlemler bütünüdür demek daha doğru olur. Birden fazla uygulamanın kombine olarak yapıldığı cilt gençleştirme uygulamalarında; seans sayıları, kullanılacak yöntem veya yöntemler hatta seans aralıkları hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte cilt gençleştirme uygulamalarının tamamı konforlu ve güvenilir uygulamalar olmakla birlikte oldukça pratik uygulamalardır. Hepsi klinik ortamda yapılabilen, anestetik kremlerle desteklenen dahası uygulama sonrası rahatlıkla sosyal hayatınıza dönebildiğiniz uygulamalardır.

Genç bir görünüme ulaşmak adına kliniğimizde lazer tedavilerinden dolgu uygulamalarına, ameliyatsız germe işlemlerinden cildi canlandırıcı aşı ve serumlara varana kadar  hastalarımıza, geniş bir uygulama yelpazesi sunmaktayız.

Sizin için uygun yöntemlere konsültasyon muayenesi esnasında cildinizin durumuna göre birlikte karar vermekteyiz.