Dermapen

Söz konusu cilt yenileme yöntemleri olunca bu yöntemlerin belki de en başında gelen uygulamalardan biri de dermapen uygulamasıdır. Ciltte kontrollü hasar yaratarak cildin kendi kendini onarmasına yardımcı olan dermapen uygulaması, klinik ortamda yapılan oldukça konforlu ve güvenilir bir işlemdir.

Dermapen uygulamasında amaç, uygulamaya ismini veren cihazın cilt yüzeyine uygulanmaya başlaması ile ciltte kontrollü hasar yaratarak cildin kollajen üretimini tetiklemesi ve akabinde cildin bir onarım süreci başlatmasını sağlamaktır. Cilt tonu eşitsizliklerinde sivilce izlerine, ince kırışıklıklara kadar birçok cilt deformasyonuna cevap olabilen dermapen uygulaması ile daha canlı bir cilt elde edebilirsiniz.

Dermapen işlemi öncesinde cilt; kir, makyaj artıkları ve ölü derilerden özel bakım solüsyonlarıyla arındırılır. Akabinde Dermapen cihazının ucunda bulunan özel mikro iğnecikler sayesinde cilt yüzeyinde cildin kollajen üretimini artıracak  mikro kanallar açılır. Bu kanallar aynı zamanda uygulanan solüsyonların cildin alt tabakalarına daha hızlı nüfuz etmesine de yardımcı olmaktadır. Dermapen uygulaması pek çok cilt yenileme uygulamasından farklı olarak herhangi bir soyma gerektirmez bu nedenle de klasik cilt yenileme uygulamalarından farklıdır. Sadece uygulamayı takriben uygulama alanında hafif kızarıklar meydana gelir ki bu kızarıklar da birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Dermapen uygulamasının sıklıkla tercih edilmesinin nedenleri arasında cildi soymadan ciltte yenileme sağlaması ciddi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaması cilde ihtiyacı olan tedavi edici solüsyonların verilebilmesi ve ilk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar vermeye başlamasıdır.

Ortalama 15-20 dakika süren dermapen uygulaması seanslar halinde yapılan bir işlemdir. Seans sayısı hastanın maruz kaldığı cilt deformasyonuna göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 1 ila 4 seans sonunda dermapen uygulamasından etkin sonuçlar alınabilmektedir.

Dermapen uygulamasıyla cilt tonunda düzelmeler sağlanabilmekte, gözenekler sıkılaştırılarak cildin gözenekli görünümü giderilebilmekte, ince kırışıklıklara müdahale edilebilmekte dahası sivilce izleri geride bırakılabilmektedir.