Dudak Dolgusu

Birçok kadının hayali olan biçimli  ve dolgun  dudaklar sadece güzelliğinizi perçinlemez aynı zamanda sizi daha genç ve yüz yapınızı da daha çekici gösterir. Günümüzde dudak dolgusu işlemi yağ enjeksiyonu ve hyaluronik asit bazlı dermal dolgular kullanılarak yapılmaktadır. Yağ enjeksiyonu bir ameliyat süreci gerektirdiği için pek çok hasta günümüzde hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan dudak dolgusu uygulamasını tercih etmektedir.

Dudak dolgusu uygulaması, klinik ortamda yapılan ve ortalama 10 dakikada tamamlanan bir işlemdir. Uygulama öncesi dudaklara anestetik kremler uygulandığı için neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz dudak dolgusu uygulamasının kalıcılığı ortalama 12 ila 18 ay arasında değişiklik göstermektedir.

Anestetik kremin etki süresini de dahil edersek ortalama 20 dakikada tamamlanan dudak dolgusu işlemi herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duymaz. Uygulamadan sonra rahatlıkla sosyal hayata dönebilirsiniz. Bu noktada hastalarımızdan tek ricamız uygulamayı takriben ilk 12 saat çok sıcak veya çok soğuk içecekler tüketmemeleridir.

Dudak dolgusu uygulaması tek başına yapılabileceği gibi diğer pek çok dolgu uygulamasıyla aynı seansta da yapılabilmektedir. Gerek iyileşme süresinin olmaması gerekse hemen sonuç alınması nedeniyle sıklıkla tercih edilen dudak dolgusu uygulamasında işlemi yapacak doktorun tecrübesi oldukça önemlidir.

İdeal kabul edilen altın oranın dikkate alınarak yapılan planlama sonucu uygulanan dudak dolgusu işleminde, kullanılacak dolgu miktarı bu oran doğrultusunda yüzünüz ile uyumlu, abartıdan uzak şekilde ayarlanmalıdır. Aksi halde günümüzde ördek dudak dediğimiz yüze oranla çok daha büyük ve dolayısıyla yapay görünen bir görünüm ortaya çıkabilmektedir.

Hassas bir dokunuşla doğru planlama ve tecrübeyle uygulama gerektiren dudak dolgusu uygulaması ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için kliniğimize ulaşabilirsiniz.