Fractora

İnce kırışıklıkları azaltarak yaşlanma sürecini yavaşlatıp daha güzel yaş alınmasını hedefleyen Fractora, fraksiyonel radyofrekans enerjisini kullanan bir cilt yenileme sistemidir.

Fraksiyonel altın iğne olarak da bilinen Fractora, FDA onaylı güvenilir ve konforlu bir uygulamadır. Aktif aknelerden akne skarlarına, ince kırışıklıklardan, geniş gözeneklerin giderilmesine hatta; yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki deformasyonlara kadar pek çok cilt deformasyonunda etkin şekilde kullanılan Fractora uygulaması, seanslar halinde yapılan bir işlemdir. Seans sayısının hastanın ihtiyaçları doğrultusunda belirlendiği Fractora uygulamasında amaç;

yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve cilde daha genç bir görünüm kazandırmaktır.

Uygulamadan yaklaşık 2 hafta sonra tedavinin etkileri görülmeye başlanmakla birlikte nihai sonuçların 3 ay içerisinde kendini gösterdiği Fractora uygulamasında her ne kadar seans sayıları hastadan hastaya değişiklik gösterse de genelde ortalama 2 ila 6 seanslık tedavi protokolleri yeterli olmaktadır.

Ciltteki renk eşitsizliklerinden kırışıklara kadar birçok cilt deformasyonunda etkin olarak kullandığım Fractora, hastaların sosyal hayatını kesintiye uğratmayan bir uygulamadır. İşlemden sonra uygulama alanında hafif kızarıklar görülmekle birlikte bu kızarıklar birkaç saat içerisinde kendisinden geçmektedir.

Fractora uygulaması cihazın ucunda bulunan mikro altın iğneciklerin fraksiyonel radyofrekans enerjisi sayesinde cilt altında kontrollü hasar oluşturması temelinde çalışır. Oluşturulan kontrollü hasar ciltteki kollajen üretimini destekler ve akabinde alt katmanlarda cilt yüzeyine doğru bir onarım süreci, başlar. Nihai sonuçların yaklaşık 3 ayda ortaya çıkmasının nedeni cildin kendini yenileme sürecinin ortalama bu sürede tamamlanmasıdır.

Uygulama sonrasında işlem alanında cilt hassasiyeti artacağı için uygulamanın akabinde kişinin işlem alanını güneşin zararlı ışınlarından koruması büyük önem arz etmektedir.

Fractora uygulaması ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için klinik telefon numaralarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşarak Fractora randevunuzu oluşturabilirsiniz.