Fransız Askı

Klinik ortamda lokal anestezi altında güvenilir ve konforlu bir şekilde yapılabilen Fransız askısı uygulamasında amaç; zamana ve yer çekimine yenik düşüp gevşeyen, sarkmaya meyilli hale gelen cildi toparlayarak yeni, genç bir yüz formu elde etmektir.

Anestezinin yardımı sayesinde neredeyse ağrısız diyebileceğimiz Fransız Askı uygulaması ortalama 30 dakika süren bir işlem olmakla birlikte eğer gıdı bölgesi de uygulamaya dahil olacaksa 45 dakikaya kadar uzayabilen bir işlemdir.

Fransız askısı temelde, cerrahide de kullanılan özel iplerin ince iğneler yardımıyla cilt altına yerleştirilerek gevşeyip sarkan dokuları olması gerektiği yere bir nevi “askılayan” bir uygulamadır.

Gerek konforlu oluşu gerekse neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz Fransız Askı uygulaması günümüzde, uzun yüz germe ameliyat sürecine girmek istemeyen birçok hasta için ideal yöntemdir. Doğru hasta seçimi ve etkin bir uygulama protokolüyle yüz güldüren sonuçlar aldığımız Fransız Askı uygulamasının kalıcılığı ortalama 2-4 yıldır. Bununla birlikte eğer bu süre zarfından sonra işlem düzenli olarak tekrarlanırsa kalıcılığın bir miktar daha arttığı bilinmektedir.

Tıpkı yüz germe ve boyun geme ameliyatlarında olduğu gibi gıdı, boyun, kaş ve göz çevresi gibi yüz ve yüze komşu bölgelerde toparlanma sağlayabildiğimiz Fransız Askı uygulaması sonrası kişiler rahatlıkla sosyal hayatına dönüp günlük rutinlerine devam edebilirler.

Fransız askı ile ameliyatsız yüz germe uygulaması ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için telefon numaralarımızdan veya sosyal medya hesaplarımızdan bizlere ulaşabilir; merak ettiklerinizi ileterek Fransız Askı uygulaması için randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Ortalama yarım saatlik bir uygulamayla daha genç ve toparlanmış yüz hatlarına ulaşabildiğiniz Fransız Askı uygulaması, ameliyat olmaktan imtina eden hastalar için idealdir.