Göz Altı Işık Dolgusu

Yaş almanın akabinde düzensiz yaşamsal alışkanlıklar, kötü beslenme, stres ve iş hayatının getirdiği olumsuzlar zamanla göz çevremizde deformasyonlar meydana getirir. Özellikle yaş almaya bağlı olarak göz çevresinde cilt altı dokular erimeye başlar. Göz altı bölgesindeki cildimiz ince olduğu için de olası tüm deformiteler kendini daha fazla gösterir. Günün sonunda göz altları çökmüş olduğundan çok daha yaşlı ve yorgun bir görünüm ile baş başa kalırız.

Göz altı ışık dolgusu tam da bu deformasyonlardan kurtulmak ve çok daha genç ve dinamik göz altı görünümüne kavuşmak isteyenler için idealdir. Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan göz altı ışık dolgusunda amaç; zamanla eriyen cilt altı dokularının yarattığı boşluğu doldurarak göz altlarına hacim kazandırmak ve akabinde kazanılan hacim sonrası göz altlarının daha aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır.

Göz altlarında oluşan çöküklüğün giderilmesinde etkin olarak kullanılan göz altı ışık dolgusunun kalıcılığı ortalama 18  ila 24 aydır. Pek çok ameliyatsız uygulamada olduğu gibi göz altı ışık dolgusu da düzenli yaptırıldığı takdirde işlemin kalıcılığı bir miktar daha artmaktadır.

Klinik ortamda rahatlıkla yapılabilen göz altı ışık dolgusu güvenilir bir işlemdir ve ortalama 15 dakikada tamamlanır. Bir öğle arası vaktin yeterli olduğu göz altı ışık dolgusunda uygulama sonrası sosyal hayatınıza hemen dönebilir, günlük rutinlerinize devam edebilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusu; basit, güvenilir, pratik ve konforlu bir uygulama olmakla birlikte mutlaka bu uygulamada tecrübeli  bir doktor tarafından yapılmalıdır. Göz altlarında bulunan cilt, yüzün diğer bölgelerine göre çok daha ince ve hassastır. Bu bölgeye yapılacak yanlış bir uygulama göz altlarınızda şişlik,sosis görüntüsü ve morarma gibi istenmeyen görüntülere  neden olabilir bu nedenle işlemi yaptıracağınız doktoru iyi seçmelisiniz.

Göz altı ışık dolgusu ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için iletişim numaralarımızdan veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilir, merak ettiklerinizi ileterek randevunuzu oluşturabilirsiniz.