Innea Gençlik Aşısı

Innea Gençlik Aşısı veya bilinen bir diğer adıyla İnnea aqua uygulaması; cildin ihtiyaç duyduğu gerginlik, sıkılaşma ve nem artışını tek bir uygulamada cilde sunan oldukça konforlu ve güvenilir bir uygulamadır.

Ortalama 5 dakikalık uygulama süresiyle pratik bir uygulama protokolüne sahip olan Innea Gençlik Aşısı, herhangi bir iyileşme süreci gerektirmeyen uygulamadan sonra kişilerin rahatça sosyal hayatına dönüp günlük rutinlerine devam ettiği bir uygulamadır.

Ağrısız ve acısız şekilde uygulanan, anestetik krem dahi gerektirmeyen Innea Gençlik Aşısı’nda seans sayıları ve seans aralıkları hastanın ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir.

Bununla birlikte çoğu zaman bir ay arayla 2 veya 3 kez uygulanması yeterlidir. 6-8 arayla da birer seans tekrarı etkinin uzatılmasında yardımcı olur.

Cilt sıkılaştırma ve lifting etkisinin yanında biorevitalizasyon etkisi de sunan Innea Gençlik Aşısı uygulamasında yaş sınırlaması yoktur. Ancak kabul edersiniz ki ciltte deformasyonlar çoğu zaman 30’lu yaşlardan itibaren ortaya çıktığı için 30 yaş üstü kadınlar ve erkekler tarafından daha sık tercih edilmektedir. İki farklı molekül ağırlığında saf hyalüronik asit ile bir disakkarid olan Trehaloz’dan oluşan dünyada ilk ve tek biyolojik lifting özelliği sağlayan Innea Gençlik Aşısı’nın etkinliğini gösterebilmesi için doğru şekilde uygulanması gerekmektedir.

Yüz, boyun, eller ve dekolte bölgesine güvenle uygulanabilen Innea Gençlik Aşısı, özellikle yüz bölgesinde 6 nokta tekniği şeklince uygulanır.

Yüz, boyun, eller ve dekolte bölgesinde 3-4 hafta aralıklarla 2-3 seansta etkin sonuçlar alındığı bilinmekle birlikte  sonucun devamlılığını sağlamak üzere 6-8 ay aralıklarla tek enjeksiyon şeklinde uygulama yapılmalıdır.

Hyaluronik asitin iki farklı yani düşük yoğunluklu ve yüksek yoğunluklu molekül ağırlığı sayesinde hem ciltte hızlı bir nemlenme, hem de fibroblastların yüzey antijenlerinden retiküler kollajen tip 3 üretiminden sorumlu CD 44 antijenlerini tetikleyerek lifting etkisi yaratmaktadır.