Kaş Kaldırma

Kaşlarımız yüz bölgemizde ifademizi etkileyen faktörlerin başında gelir. Mutluluk, mutsuzluk, kızgınlık veya yorgunluk gibi birçok ifademizin tamamlayıcı kaşlar, aynı zamanda bizi daha genç veya daha yaşlı da gösterebilmektedir.

Genetik faktörler veya yaş almaya bağlı olarak zamanla kaşlarımızda düşüklük meydana gelebilmektedir. Önceki yıllarda bu sorun kaş kaldırma ameliyatları ile çözümlenirken günümüz gelişen medikal teknolojiler sayesinde artık ameliyatsız olarak da yapılabilen kaş kaldırma işlemi ile bu deformasyon giderilebilmektedir.

Kaş düşüklüğünü gidererek kişiye daha canlı ve dinamik bir ifade kazandırmayı amaçlayan kaş kaldırma uygulaması, klinik ortamda lokal anestezi altında yapılan ve ortalama 30 dakikada tamamlanan bir işlemdir.

İyileşme süresi gerektirmeyen kaş kaldırma uygulaması sonrası kişi rahatlıkla sosyal hayatına dönüp günlük rutinlerine devam edebilmektedir.

Kaş kaldırma uygulaması özel iplerle yapılan bir işlemdir. Kaş kaldırma, kaş askılama veya iple kaş askılama gibi farklı isimleri bulunan ameliyatsız kaş kaldırma uygulaması, bir öğle arası zamanda rahatlıkla yapılabilmektedir.

Uygulama lokal anestezi altında yapıldığı için neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz kaş kaldırma uygulaması, ortalama 2 yıl kalıcılığa sahiptir.

18 yaşını doldurmuş her bireye yapılabilmekle birlikte kaş düşüklüğü genelde 30’lu yaşların ortalarından itibaren kendini gösterdiği için 30 yaş üstü kadın ve erkeklere daha çok uygulanmaktadır.Genetik olarak kaş düşüklüğü olan kişiler için daha erken yaşlarda da uygulanabilir.

İşlem konforlu ve pratik olmakla birlikte mutlaka iple askılama uygulamasında tecrübe sahibi bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Unutmayın, kaşlar ifademizin tamamlayıcısıdır. Bu nedenle yapılacak uygulama doğru ve doğal görünümden ödün vermeden yapılmalıdır. Aksi halde çok şaşırmış veya yapay bir ifadeye neden olunabilmektedir.

Kaş kaldırma uygulaması ile ilgili detaylı bilgi için kliniğimize ulaşabilir, sorularınızı uzmanlarımıza ileterek kaş kaldırma randevunuzu oluşturabilirsiniz.