Lumecca

Vasküler lezyon dediğimiz kılcal damar problemleri ve pigment tedavisi dediğimiz ciltteki ton eşitsizliklerinde etkin olarak kullanılan Lumecca tedavisi, temelde deformasyon alanına yoğun ve kuvvetli ışıkla müdahale edilmesidir.

Lumecca yöntemi ciltte yenileme başlatan etkin ve yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız güvenilir bir uygulamadır. Uygulamadan sonra vasküler lezyonlarda ve cilt tonunda düzelmeler gürülmektedir. Bu tedavi yöntemi ile açık ve koyu renkli ciltlerdeki kılcal damar, fotodinamik hasar, pigmentasyon ve anti-aging gibi birçok problem tedavi edilerek cilde canlılık kazandırılmaktadır.

Lumecca tedavisi vücudun pek çok yerine güvenli ve konforlu şekilde uygulanabilmekle birlikte genelde lekelenmelerin ve vasküler lezyonların en sık görüldüğü bölgeler olan boyun, dekolte, kollar ve yüz bölgesine uygulanmaktadır.

Lumecca tedavisinde de birçok cilt yenileme ve leke tedavisi protokollerinde olduğu gibi en uygun aylar sonbahar ve kış aylarıdır. Bu aylarda güneşli gün sayısı daha az olduğu için işlemden sonra cildi korumak çok daha kolay olmaktadır. Bununla birlikte bu aylarda yaptırıldığında dahi işlem sonrası mutlaka güneş koruyucularla cilt korunmalıdır.

Lumecca tedavisi sırasında parlak, flaş ışığına benzer bir ışık oluşur ve bu ışığın cilt yüzeyine temasıyla hafif bir rahatsızlık hissi oluşmakla birlikte uygulama oldukça konforlu ve güvenilirdir. İşlem sonrasında uygulama alanında hafif kızarıklıklar görülmekle birlikte kişi kısmi sıcaklık hissetmektedir. Ancak bu küçük yan etkiler birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir. İşlem sonrası, işlemi takriben ortalama 24 ila 48 arasında ciltte koyu renkli noktalar görülmekle birlikte bu lekeler zamanla dökülerek cilt kendi rengine kavuşmaktadır.

Leke tedavisinde sıklıkla başvurduğumuz Lumecca uygulamasının öncesinde, hazırlık aşamasında kişinin bronzlaşmamış olmaması, işlemden bir ay önce güneşle doğrudan temas etmiş olmaması önemlidir. Aynı şekilde uygulama sonrasında da kişinin uygulama alanını güneşin zararlı ışınlarından koruması gerekmektedir.

Lumecca leke tedavisi ile

  • Yaşlılık belirtisi olan kahverengi lekelerini geride bırakabilir,
  • Çil ve güneş lekelerini geride bırakabilir,
  • Bacak ve örümcek damarlarda azalma sağlayabilirsiniz.