Mezolift

Güvenilir ve konforlu yüz cilt gençleştirme uygulamalarının başında gelen Mezolift uygulaması, klinik ortamda yapılan ve ortalama 10 dakika süren etkin bir uygulamadır.

A, C, E vitaminlerinin yanı sıra aminoasitler ve çeşitli antioksidan maddelerden oluşan özel bir karışımın cildin alt tabakasına enjeksiyon yoluyla uygulanarak cildin ihtiyaç duyduğu bakımın sağlanması işlemidir.

Ciltte lifting etkisi yaratarak cildin yaş almaya bağlı olarak kaybettiği gerginliği ve canlılığı geri kazandırmayı amaçlayan Mezolift uygulaması, cildin ihtiyacı olan gerekli takviyelerin direkt şekilde ulaşılması istenen tabakalara ve derinliğe ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

Hyaluronik asit, bakır, lidocaine, magnesyum, selenyum, silic, çinko, alfa lipolik asit, aminoasitler, C ve A vitaminleri, B1- B2 – B3 – B5  ve B6 vitamininleri yüz bölgesine uygulanan mezolift işlemlerinin vazgeçilmez içerikleri arasındadır.

Mezolift cilt ve cilt altı dokulara ulaşarak ciltte zamanla azalan kollajen ve hyaluronik asidi geri getirmeyi akabinde ise cildin elastinini artırmayı hedefler. Mezolift uygulaması sonrası, cilt üzerinde gözle görülür bir tonus artışı, sıkılaşma, gerginlik, nemlenme ve çizgilerde azalma ortaya çıkmaktadır. İçerdiği vitamin ve aminoasitler sayesinde ciltteki bağ dokuları düzenleyerek ciltte toparlanma sağlayan mezolift uygulaması oldukça konforlu bir işlemdir. Herhangi bir iyileşmesi süresi olmayan mezolift uygulamasından sonra kişi rahatlıkla sosyal hayatına dönebilir ve günlük rutinine devam edebilir.

Gerek pratik şekilde uygulanması gerekse iyileşme süreci gerektirmemesi nedeniyle yüksek yaşam temposuna sahip kadın ve erkekler tarafından dahi rahatlıkla tercih edilebilen mezolift uygulaması ile siz de cildinizde lifting etkisi yaratarak yaşlanmanın getirisi ince kırışıklıklardan ve cilt deformasyonlarından kurtulabilir dahası uygulama sonrası süreçte cildiniz, ihtiyaç duyduğu bakımı aldığı için daha güzel yaş alabilirsiniz.

Mezolift uygulaması ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için kliniğimizle iletişime geçmeyi unutmayın!