Ozon Terapi

Canlılar için hayati önem taşıyan oksijen günümüzde birçok hastalığın tedavisinde kullanılmakla birlikte kişinin bağışıklığını artırmak için de kullanılmaktadır.Bağışıklığın güçlenmesi özellikle enfeksiyon hastalıklarına karşı koruma sağlamaktadır.

Oksijen, hücreler için hayati önem taşır. Hücrelerimiz ne kadar çok oksijene maruz kalırlarsa yenilenme hızları o kadar çabuk artar ve vücudumuz adeta kendi kendine bir onarım süreci başlatır.Ozon tedavisi ile hücre ve dokulardaki oksijen seviyesi artırılır.

Ozon terapi uygulamasında hastalardan 50 cc-200 cc arasında kan alınarak ortalama 10 dakika boyunca ozon ve oksijen karışımıyla birleştirilmekte ve bu yeni karışım hastaya damar yolu ile geri verilmektedir. Uygulama dozu ve seans sayısına karar verirken hastalığın ne olduğu ve hastanın yaşı gibi faktörlere dikkat edilmektedir.Hastadan hastaya değişmekle birlikte ozon terapi seanslarının 10-12 seanslık paketler halinde yapılması, etkin sonuç alınması için önemlidir. Ozon terapi seansı ortalama 30 dakika sürmekle birlikte vücuda etkileri yaklaşık 1 ila 1,5 yıl devam etmektedir.

Bilinen bir yan etkisi bulunmayan ozon terapi uygulaması, damar hastalıklarından dolaşım bozukluğuna, bakteriyel ve virüs hastalıklarından mantar enfeksiyonlarına varana kadar birçok farklı hastalığın tedavisinde aktif olarak kullanılmaktadır.  Bunlara ek olarak anti-aging uygulamarında da önemli bir yere sahiptir. %100 oksijenle yenilenen hücreler cildin güzel yaş almasına olanak sağlar.

Ozon terapi; vücudunuzda yenilenme başlattığı için yaşam kalitenizi artırır, eklem ve kas ağrılarını giderir, kan dolaşımını düzenler, vücut direncini artırarak bağışıklığınızı korumanıza yardımcı olur, vücudunuza detoks imkanı sunar ve güzel yaş almanızı sağlar.

Ozon terapi uygulaması ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için telefon numaralarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan kliniğimize her zaman ulaşabilir, merak ettiğiniz sorularınızı ileterek ozon terapi randevunuzu oluşturabilirsiniz.