Plexr Uygulaması

Cilt yenilemeden göz çevresi gençleştirmeye, ben almaya varana kadar birçok cilt deformasyonunda etkin olarak kullandığımız Plexr uygulaması, oldukça konforlu ve güvenilir bir uygulamadır.

Seans sürelerinin ortalama 30 dakikada tamamlandığı plexr uygulamasında azot ve su buharı yüksek enerji sayesinde maddenin 4.hali olarak bilinen plazma enerjisi haline getirilir ve oluşan iyot bulutuyla cilt yüzeyinde onarım başlatılır. Yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız Plexr uygulaması ile ameliyatsız, neştersiz, siz de cilt deformasyonlarınızda çözüme kavuşabilirsiniz.

Plexr uygulamasının birçok kullanım alanı vardır. İşlemde izlenecek protokol uygulamaya hangi deformasyon için başvurulduğuna göre değişiklik göstermekle birlikte cilt yüzeyinde komşu dokulara zarar vermeden direkt deforme olan ve yenilenme istenilen bölgede tarama yöntemi ile uygulanır.Çevre dokulara zarar vermeden problemli bölgeleri yok ederken yeni doku oluşum sürecinide başlatmış olur.Uygulama esnasında hastalar bir miktar hafif düzeyde uygulama alanında ısı hissedebilirler.

Plexr Plazmanın  Uygulama Alanları

-Blefaroplasti (Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği)

-Alt göz kapağı kırışıklığı ve göz altı torbaları

-Dudak Üstü Çizgileri

-Yüz bölgesindeki statik kırışıklıklar
-Dekolte bölgesindeki ve el üstündeki kahverengi  lekelerin tedavisi

– Akne Tedavisi(aktif)
-Fibrom, Ben, Siğil, Keloid, Ksantelazma( gözkapağı üzeri yağ bezeleri)

-Dilate Periumbilikal(kilo alıp vermeye bağlı ortaya çıkan göbek etrafındaki) Çizgilerin

-Akne ve Diğer Nedenlerden Kaynaklanan Skarların Düzeltilmesi

. Stria (çatlak) Tedavisi

Uygulamada anestetik kremlerden destek alınarak uygulandığı için neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz plexr uygulamasında özellikle göz çevresi söz konusu olduğunda kesinlikle gözlerin zarar görmediği bilinmelidir.

Bununla birlikte uygulama sonrası birkaç günlük iyileşme süresi bulunmaktadır. İşlemi takriben ilk iki gün uygulama alanında hafif şişlik ve kızarıklık meydana gelebilir ancak bu durum kendiliğinden geçmektedir.

Uygulama sonrası uygulama alanında küçük kabuklanmalar görülebilmektedir. Uygulamanın bir parçası olan bu küçük kabuklanmalar kesinlikle soyulmamalı ya da onları soyacak herhangi bir dışsal işlem (peeling vb.) kesinlikle uygulanmamalıdır.

Bu kabuklanmalar ortalama 4-6 gün içerisinde dökülmektedir.

Plexr Plazma uygulamalarının kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte göz kapağı ve çevresi için yapılan işlemlerin kalıcılığı cerrahiye eşdeğerdir ve ortalama 4 ila 6 yıldır.