Radyofrekans

Su moleküllerinin desteği ile harekete geçirilerek yaratılan kinetik enerjiye adını veren Radyofrekans sistemi, cilt sıkılaştırma başta olmak üzere selülit tedavisinde, bölgesel incelmede, cilt kalitesinin artırılmasında, dolaşımın düzenlenmesinde ve ciltteki kollajen üretiminin tetiklenmesine kadar birçok faydayı bünyesinde toplayan etkin ve konforlu bir uygulamadır.

Radyofrekans uygulaması yapılan bölgede de cilt altı dokusu 50-55 dereceye gelirken cilt yüzeyi 41-43 derece gelir. Kişide taş masajı etkisi yaratan bu konforlu ısı, uygulama yapılan bölgede oksijenlenme arttığı için cilt kalitesini ve parlaklığını da arttırmaktadır.

Uygulama yapılacak alana göre değişen seans süreleri ile radyofrekans uygulamaları ortalama 20 ila 45 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

Ciltteki kollajen üretimini tetikleyip ciltte onarım süreci başlatması sayesinde etkin bir o kadar da konforlu olan radyofrekans tedavisi, ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Uygulamada herhangi bir anestetik kreme ihtiyaç duyulmaz. Bununla birlikte uygulama seanslar halinde yapılmaktadır. Seans sayıları ise hastanın ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmektedir. Örneğin cilt sıkılaştırma seansının sayısı ve süresi ile selülit tedavisi için başvurulan radyofrekans uygulamasının seans sayısı ve süresi aynı değildir.

Kişiye adeta konforlu bir masaj yaptırıyormuş hissi veren radyofrekans uygulamaları, sosyal hayatı kesintiye uğratmayan ve iyileşme süresi olmayan uygulamalardır. İşlemden sonra kişi rahatlıkla sosyal hayatına dönebilir ve günlük rutinlerine devam edebilmektedir.

Radyofrekans uygulamaları güvenilir ve konforlu uygulamalar olmakla birlikte bazı hasta gruplarına uygulanması sakıncalıdır. Bunlar;

  • Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb. hastaları,
  • Hamileler,
  • Kalp pili kullanan kişilerdir.

Bu gruplar dışında güvenle uygulanabilen radyofrekans uygulamalarında genellikle ortalama 8 -10 seans önerilmektedir. Radyofrekans uygulama sıklığı ise haftada 1 – 2 gün olarak planlanmaktadır.

Siz de konforlu radyofrekans uygulaması ile cilt kalitenizi artırarak daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.